ÚvodPro klientyPříklady škod

Příklady škod

Příklady škod, které můžete svému zaměstnavateli způsobit tím, že porušíte povinnosti při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s nimi, nebo že ztratíte svěřené věci.

Chcete se proti takovým škodám pojistit?
Klikněte zde

 

Potřebujete vědět, jak postupovat při hlášení škody na pojišťovnu? Klikněte zde

 


Příklady škod

tiskarnaMůže se stát, že zakopnete o přívodní kabel k tiskárně na vašem stole, a tím ji shodíte na zem. Oprava tiskárny stála vašeho zaměstnavatele 15 000 Kč. Pokud váš průměrný měsíční výdělek činí 20 000 Kč hrubého (včetně odměn), má váš zaměstnavatel právo vyžadovat náhradu škody až do výše vašeho 4,5 násobku hrubé mzdy, tj plnou škodu ve výši 15 000 Kč za opravu tiskárny.

Chcete se proti takové, nebo podobné škodě pojistit?

Klikněte zde

 


 

kladivoVaší nepozorností se také může stát, že ztratíte příruční kladivo, který vám váš zaměstnavatel písemně předal a svěřil. Ztrátou příručního kladiva jste svému zaměstnavateli způsobil škodu ve výši 12 000 Kč.

Chcete se proti takové, nebo podobné škodě pojistit?

Klikněte zde

 


vozikNeopatrnou jízdou se zbožím na VZV jste narazil do regálu ve skladu a poškodil nejen tento regál a zboží na něm, ale i převážené zboží. Škoda na regálu je 10 000 Kč, škoda na zboží v regálu je 70 000 Kč a škoda na převáženém zboží je 30 000 Kč. Pokud váš průměrný měsíční výdělek činí 22 000 Kč hrubého (včetně odměn) má zaměstnavatel právo po vás vyžadovat náhradu škody až do 99 000 Kč (4,5 násobek průměrné hrubé mzdy). 
Chcete se proti takové, nebo podobné škodě pojistit?

Klikněte zde